Members Only

Snooker, Pool, Darts & Entertainment Club

Tel: Basingstoke 01256 327273

Football

Thu June 14: Russia v Saudi Arabia (Group A) - Moscow (Luzhniki), 4pm

 

Fri June 15: Egypt v Uruguay (Group A) - Ekaterinburg, 1pm

 

Fri June 15: Morocco v Iran (Group B) - St Petersburg, 4pm

 

Fri June 15: Portugal v Spain (Group B) - Sochi, 7pm

 

Sat June 16: France v Australia (Group C) - Kazan, 11am

 

Sat June 16: Argentina v Iceland (Group D) - Moscow (Spartak), 2pm

 

Sat June 16: Peru v Denmark (Group C) - Saransk, 5pm

 

Sat June 16: Croatia v Nigeria (Group D) - Kaliningrad, 8pm

 

Sun June 17: Costa Rica v Serbia (Group E) - Samara, 1pm

 

Sun June 17: Germany v Mexico (Group F) - Moscow (Luzhniki), 4pm

 

Sun June 17: Brazil v Switzerland (Group E) - Rostov-on-Don, 7pm

 

Mon June 18: Sweden v South Korea (Group F) - Nizhny Novgorod, 1pm

 

Mon June 18: Belgium v Panama (Group G) - Sochi, 4pm

 

Mon June 18: Tunisia v England (Group G) - Volgograd, 7pm

 

Tues June 19: Colombia v Japan (Group H) - Saransk, 1pm

 

Tues June 19: Poland v Senegal (Group H) - Moscow (Spartak), 4pm

 

Tues June 19: Russia v Egypt (Group A) - St Petersburg, 7pm

 

Wed June 20: Portugal v Morocco (Group B) - Moscow (Luzhniki), 1pm

 

Wed June 20: Uruguay v Saudi Arabia (Group A) - Rostov-on-Don, 4pm

 

Wed June 20: Iran v Spain (Group B) - Kazan, 7pm

 

Thu June 21: Denmark v Australia (Group C) - Samara, 1pm

 

Thu June 21: France v Peru (Group C) - Ekaterinburg, 4pm

 

Thu June 21: Argentina v Croatia (Group D) - Nizhny Novgorod, 7pm

 

Fri June 22: Brazil v Costa Rica (Group E) - St Petersburg, 1pm

 

Fri June 22: Nigeria v Iceland (Group D) - Volgograd, 4pm

 

Fri June 22: Serbia v Switzerland (Group E) - Kaliningrad, 7pm

 

Sat June 23: Belgium v Tunisia (Group G) - Moscow (Spartak), 1pm

 

Sat June 23: South Korea v Mexico (Group F) - Rostov-on-Don, 4pm

 

Sat June 23: Germany v Sweden (Group F) - Sochi, 7pm

 

Sun June 24: England v Panama (Group G) - Nizhny Novgorod, 1pm

 

Sun June 24: Japan v Senegal (Group H) - Ekaterinburg, 4pm

 

Sun June 24: Poland v Colombia (Group H) - Kazan, 7pm

 

Mon June 25: Uruguay v Russia (Group A) - Samara, 3pm

 

Mon June 25: Saudi Arabia v Egypt (Group A) - Volgograd, 3pm

 

Mon June 25: Spain v Morocco (Group B) - Kaliningrad, 7pm

 

Mon June 25: Iran v Portugal (Group B) - Saransk, 7pm

 

Tues June 26: Denmark v France (Group C) - Moscow (Luzhniki), 3pm

 

Tues June 26: Australia v Peru (Group C) - Sochi, 3pm

 

Tues June 26: Nigeria v Argentina (Group D) - St Petersburg, 7pm

 

Tues June 26: Iceland v Croatia (Group D) - Rostov-on-Don, 7pm

 

Wed June 27: South Korea v Germany (Group F) - Kazan, 3pm

 

Wed June 27: Mexico v Sweden (Group F) - Ekaterinburg, 3pm

 

Wed June 27: Serbia v Brazil (Group E) - Moscow (Spartak), 7pm

 

Wed June 27: Switzerland v Costa Rica (Group E) - Nizhny Novgorod, 7pm

 

Thu June 28: Japan v Poland (Group H) - Volgograd, 3pm

 

Thu June 28: Senegal v Colombia (Group H) - Samara, 3pm

 

Thu June 28: England v Belgium (Group G) - Kaliningrad, 7pm

 

Thu June 28: Panama v Tunisia (Group G) - Saransk, 7pm

 

 

 

 

 

Sat June 30: 1C v 2D - Kazan, 3pm (Match 50)

 

Sat June 30: 1A v 2B - Sochi, 7pm (Match 49)

 

Sun July 1: 1B v 2A - Moscow (Luzhniki), 3pm (Match 51)

 

Sun July 1: 1D v 2C - Nizhny Novgorod, 7pm (Match 52)

 

Mon July 2: 1E v 2F - Samara, 3pm (Match 53)

 

Mon July 2: 1G v 2H - Rostov-on-Don, 7pm (Match 54)

 

Tues July 3: 1F v 2E - St Petersburg 3pm (Match 55)

 

Tues July 3: 1H v 2G - Moscow (Spartak), 7pm (Match 56)

World Cup 2018

 

Thursday 14 June

World Cup

16:00

Russia

v.

Saudi Arabia

 

Friday 15 June

World Cup

13:00

Egypt

v.

Uruguay

16:00

Morocco

v.

Iran

19:00

Portugal

v.

Spain

 

Saturday 16 June

World Cup

11:00

France

v.

Australia

14:00

Argentina

v.

Iceland

17:00

Peru

v.

Denmark

 

20:00

Croatia

v.

Nigeria

 

 

Sunday 17 June

World Cup

13:00

Costa Rica

v.

Serbia

 

16:00

Germany

v.

Mexico

 

19:00

Brazil

v.

Switzerland

 

Monday 18 June

World Cup

13:00

Sweden

v.

Korea Republic

 

16:00

Belgium

v.

Panama

 

19:00

Tunisia

v.

England

 

 

Tuesday 19 June

World Cup

13:00

Colombia

v.

Japan

 

16:00

Poland

v.

Senegal

 

19:00

Russia

v.

Egypt

 

 

Wednesday 20 June

World Cup

13:00

Portugal

v.

Morocco

 

16:00

Uruguay

v.

Saudi Arabia

 

19:00

Iran

v.

Spain

 

 

Thursday 21 June

World Cup

13:00

Denmark

v.

Australia

 

16:00

France

v.

Peru

 

19:00

Argentina

v.

Croatia

 

 

Friday 22 June

World Cup

13:00

Brazil

Brazil

v.

Costa Rica

Costa Rica

16:00

Nigeria

Nigeria

v.

Iceland

Iceland

19:00

Serbia

Serbia

v.

Switzerland

Switzerland

Saturday 23 June

World Cup

13:00

Belgium

Belgium

v.

Tunisia

Tunisia

16:00

Korea Republic

Korea Republic

v.

Mexico

Mexico

19:00

Germany

Germany

v.

Sweden

Sweden

Sunday 24 June

World Cup

13:00

England

England

v.

Panama

Panama

16:00

Japan

Japan

v.

Senegal

Senegal

19:00

Poland

Poland

v.

Colombia

Colombia

Monday 25 June

World Cup

15:00

Saudi Arabia

Saudi Arabia

v.

Egypt

Egypt

15:00

Uruguay

Uruguay

v.

Russia

Russia

19:00

Iran

Iran

v.

Portugal

Portugal

19:00

Spain

Spain

v.

Morocco

Morocco

Tuesday 26 June

World Cup

15:00

Australia

Australia

v.

Peru

Peru

15:00

Denmark

Denmark

v.

France

France

19:00

Iceland

Iceland

v.

Croatia

Croatia

19:00

Nigeria

Nigeria

v.

Argentina

Argentina

Wednesday 27 June

World Cup

15:00

Korea Republic

Korea Republic

v.

Germany

Germany

15:00

Mexico

Mexico

v.

Sweden

Sweden

19:00

Serbia

Serbia

v.

Brazil

Brazil

19:00

Switzerland

Switzerland

v.

Costa Rica

Costa Rica

Thursday 28 June

World Cup

15:00

Japan

Japan

v.

Poland

Poland

15:00

Senegal

Senegal

v.

Colombia

Colombia

19:00

England

England

v.

Belgium

Belgium

19:00

Panama

Panama

v.

Tunisia

Tunisia

Saturday 30 June

World Cup

15:00

Group C Winner

Group C Winner

v.

Group D Second Place

Group D Second Place

19:00

Group A Winner

Group A Winner

v.

Group B Second Place

Group B Second Place

Sunday 1 July

World Cup

15:00

Group B Winner

Group B Winner

v.

Group A Second Place

Group A Second Place

19:00

Group D Winner

Group D Winner

v.

Group C Second Place

Group C Second Place

Monday 2 July

World Cup

15:00

Group E Winner

Group E Winner

v.

Group F Second Place

Group F Second Place

19:00

Group G Winner

Group G Winner

v.

Group H Second Place

Group H Second Place

Tuesday 3 July

World Cup

15:00

Group F Winner

Group F Winner

v.

Group E Second Place

Group E Second Place

19:00

Group H Winner

Group H Winner

v.

Group G Second Place

Group G Second Place

Friday 6 July

World Cup

15:00

Quarter-Finalist 1

Quarter-Finalist 1

v.

Quarter-Finalist 2

Quarter-Finalist 2

19:00

Quarter-Finalist 5

Quarter-Finalist 5

v.

Quarter-Finalist 6

Quarter-Finalist 6

Saturday 7 July

World Cup

15:00

Quarter-Finalist 7

Quarter-Finalist 7

v.

Quarter-Finalist 8

Quarter-Finalist 8

19:00

Quarter-Finalist 3

Quarter-Finalist 3

v.

Quarter-Finalist 4

Quarter-Finalist 4

Tuesday 10 July

World Cup

19:00

Semi-Finalist 1

Semi-Finalist 1

v.

Semi-Finalist 2

Semi-Finalist 2

Wednesday 11 July

World Cup

19:00

Semi-Finalist 3

Semi-Finalist 3

v.

Semi-Finalist 4

Semi-Finalist 4

Saturday 14 July

World Cup

15:00

Semi-Final 1 Loser

Semi-Final 1 Loser

v.

Semi-Final 2 Loser

Semi-Final 2 Loser

Sunday 15 July

World Cup

16:00

Semi-Final 1 Winner

Semi-Final 1 Winner

v.

Semi-Final 2 Winner

Semi-Final 2 Winner

Friendlies

Thursday 31 May

Internationals

15:00

Romania

Romania

v.

Chile

Chile

19:00

Luxembourg

Luxembourg

v.

Senegal

Senegal

19:00

Morocco

Morocco

v.

Ukraine

Ukraine

19:45

Slovakia

Slovakia

v.

Netherlands

Netherlands

Friday 1 June

Internationals

12:00

Czech Republic

Czech Republic

v.

Australia

Australia

12:00

Korea Republic

Korea Republic

v.

Bosnia and Herzegovina

Bosnia and Herzegovina

18:00

Georgia

Georgia

v.

Malta

Malta

19:15

Tunisia

Tunisia

v.

Turkey

Turkey

20:00

France

France

v.

Italy

Italy

20:15

Egypt

Egypt

v.

Colombia

Colombia

Saturday 2 June

Internationals

12:30

Thailand

Thailand

v.

China PR

China PR

17:00

Austria

Austria

v.

Germany

Germany

17:15

England

England

v.

Nigeria

Nigeria

18:45

Sweden

Sweden

v.

Denmark

Denmark

19:15

Montenegro

Montenegro

v.

Slovenia

Slovenia

19:45

Belgium

Belgium

v.

Portugal

Portugal

20:08

Republic of Ireland

Republic of Ireland

v.

USA

USA

21:00

Iceland

Iceland

v.

Norway

Norway

Sunday 3 June

Internationals

01:00

Honduras

Honduras

v.

El Salvador

El Salvador

01:00

Mexico

Mexico

v.

Scotland

Scotland

TBC

Kosovo

Kosovo

v.

Iran

Iran

TBC

Kosovo

Kosovo

v.

Côte d'Ivoire

Côte d'Ivoire

15:00

Albania

Albania

v.

Ukraine

Ukraine

15:00

Brazil

Brazil

v.

Croatia

Croatia

16:00

Andorra

Andorra

v.

Cape Verde Islands

Cape Verde Islands

18:00

Costa Rica

Costa Rica

v.

Northern Ireland

Northern Ireland

19:00

Saudi Arabia

Saudi Arabia

v.

Peru

Peru

20:00

Spain

Spain

v.

Switzerland

Switzerland

Monday 4 June

Internationals

16:00

Moldova

Moldova

v.

Armenia

Armenia

19:00

Serbia

Serbia

v.

Chile

Chile

19:45

Italy

Italy

v.

Netherlands

Netherlands

21:00

Morocco

Morocco

v.

Slovakia

Slovakia

Tuesday 5 June

Internationals

15:00

Kazakhstan

Kazakhstan

v.

Azerbaijan

Azerbaijan

17:00

Russia

Russia

v.

Turkey

Turkey

18:30

Romania

Romania

v.

Finland

Finland

19:00

Luxembourg

Luxembourg

v.

Georgia

Georgia

Wednesday 6 June

Internationals

14:00

Nigeria

Nigeria

v.

Czech Republic

Czech Republic

18:00

Belarus

Belarus

v.

Hungary

Hungary

18:00

Norway

Norway

v.

Panama

Panama

19:45

Belgium

Belgium

v.

Egypt

Egypt

Thursday 7 June

Internationals

20:00

England

England

v.

Costa Rica

Costa Rica

20:10

Korea Republic

Korea Republic

v.

Bolivia

Bolivia

20:15

Portugal

Portugal

v.

Algeria

Algeria

21:00

Iceland

Iceland

v.

Ghana

Ghana

Friday 8 June

Internationals

00:00

Uruguay

Uruguay

v.

Uzbekistan

Uzbekistan

TBC

Croatia

Croatia

v.

Senegal

Senegal

TBC

Iran

Iran

v.

Lithuania

Lithuania

18:00

Switzerland

Switzerland

v.

Japan

Japan

18:30

Germany

Germany

v.

Saudi Arabia

Saudi Arabia

19:45

Poland

Poland

v.

Chile

Chile

Saturday 9 June

Internationals

16:00

Latvia

Latvia

v.

Azerbaijan

Azerbaijan

16:30

Hungary

Hungary

v.

Australia

Australia

17:00

Estonia

Estonia

v.

Morocco

Morocco

17:00

Finland

Finland

v.

Belarus

Belarus

17:00

Serbia

Serbia

v.

Bolivia

Bolivia

18:15

Sweden

Sweden

v.

Peru

Peru

TBC

Israel

Israel

v.

Argentina

Argentina

19:45

Tunisia

Tunisia

v.

Spain

Spain

20:00

Denmark

Denmark

v.

Mexico

Mexico

20:00

France

France

v.

USA

USA

Sunday 10 June

Internationals

15:00

Austria

Austria

v.

Brazil

Brazil

Monday 11 June

Internationals

19:45

Belgium

Belgium

v.

Costa Rica

Costa Rica

21:00

Senegal

Senegal

v.

Korea Republic

Korea Republic

Tuesday 12 June

Internationals

14:05

Paraguay

Paraguay

v.

Japan

Japan

17:00

Poland

Poland

v.

Lithuania

Lithuania

Wednesday 5 September

Internationals

TBC

Slovakia

Slovakia

v.

Denmark

Denmark

Thursday 6 September

Internationals

TBC

Portugal

Portugal

v.

Croatia

Croatia

19:45

Austria

Austria

v.

Sweden

Sweden

19:45

Netherlands

Netherlands

v.

Peru

Peru

Friday 7 September

Internationals

19:45

Scotland

Scotland

v.

Belgium

Belgium

Sunday 9 September

Internationals

TBC

Germany

Germany

v.

Peru

Peru

Monday 10 September

Internationals

TBC

Russia

Russia

v.

Czech Republic

Czech Republic

Tuesday 11 September

Internationals

TBC

England

England

v.

Switzerland

Switzerland

19:45

Northern Ireland

Northern Ireland

v.

Israel

Israel

19:45

Poland

Poland

v.

Republic of Ireland

Republic of Ireland

TBC

USA

USA

v.

Mexico

Mexico

Wednesday 10 October

Internationals

TBC

Albania

Albania

v.

Jordan

Jordan

19:45

Ukraine

Ukraine

v.

Italy

Italy

Thursday 11 October

Internationals

19:45

Wales

Wales

v.

Spain

Spain

Sunday 14 October

Internationals

TBC

Scotland

Scotland

v.

Portugal

Portugal

Tuesday 16 October

Internationals

19:45

Belgium

Belgium

v.

Netherlands

Netherlands

19:45

Denmark

Denmark

v.

Austria

Austria

19:45

Sweden

Sweden

v.

Slovakia

Slovakia

Wednesday 14 November

Internationals

TBC

Switzerland

Switzerland

v.

Qatar

Qatar

Thursday 15 November

Internationals

TBC

Germany

Germany

v.

Russia

Russia

TBC

Poland

Poland

v.

Czech Republic

Czech Republic

TBC

Republic of Ireland

Republic of Ireland

v.

Northern Ireland

Northern Ireland

TBC

England

England

v.

USA

USA

Tuesday 20 November

Internationals

TBC

Albania

Albania

v.

Wales

Wales

19:45

Italy

Italy

v.

USA

USA

Copyright 2015 Regentwel Entertainment Ltd